Waarom hebben goud en staatsobligaties hun status van veilige havens verloren?

vrijdag 13 juli 2012 om 23u54

In een tijd van trage economische groei, twijfels over de groei van de bedrijfsresultaten en centrale banken die wereldwijd geld blijven drukken, zoeken de beleggers meer dan ooit naar veiligheid. Die veiligheid blijkt in de praktijk erg moeilijk te vinden, de traditionele ‘vluchtplaatsen’ doen het niet meer.

Marc Lichtenfeld, associate investment director aan de Oxford Club en auteur van het boek “Get Rich With Dividends" gelooft dat de tijd van het goud voorbij is. De centrale banken blijven maar geld drukken, maar de goudprijs beweegt niet (meer). Bovendien blijft de zo gevreesde inflatiedruk uit.

Dollar zwakke punt

Lichtenfeld gelooft echter ook niet meer in Amerikaanse staatsobligaties die op langere termijn de koopkracht niet meer veilig kunnen stellen. Aanleiding is dat niemand kan garanderen dat de dollar binnen 3, 5 of 10 jaar nog evenveel waard zijn als dat momenteel het geval is.

Wat is het alternatief dat Lichtenfeld biedt? Zoals de titel van zijn boek al aangeeft, gelooft hij in aandelen met een aantrekkelijk dividendrendement. Het typevoorbeeld van een dividendaandeel is volgens hem McDonald’s, dat sinds 1976 elk jaar zijn dividend heeft opgetrokken.

MoneyTalk-nieuws in je facebook nieuwsfeed

 

 

Reacties

DVdS | 15 juli 2012

Staten zijn insolvent, impliciete kust vegrijzing maakt probleem nog 3 X groter en economische groei op lange termijn is een vraagteken... dus obligaties? Goud OK, maar dan niet via derivaten/trackers en ook zelfs niet in een bankkluis. Terug naar de tijden van de bokkerijders.

Ongepast?

Duym | 15 juli 2012

@Hendrik1729 | 14 juli 2012 --- die fiat-geld crash zit er inderdaad aan te komen. Alle cijfers op je rekening stellen je fictief bezit voor. Als iedereen 10% van zijn geld opvraagt in biljetten storten alle banken ineen. Ik kies voor goud, vastgoed en vreemde munten.

Ongepast?

Hendrik1729 | 14 juli 2012

Als je naar de langetermijntrend van de goudprijs kijkt beweegt die nog wel. De wereldwijde centrale banken doen er alles aan om de huidige goudprijs te drukken want ze kopen zelf massaal goud in ( in afwachting van de fiat-geld crash die er zit aan te komen ). Meer dan 400 ton goud ingekocht afgelopen jaar terwijl ze de vorige decennia hun goudvoorraden verkochten voor een appel en een ei ( 250-300 US$/ounce ).

Ongepast?

 

Reageer

 

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks de beursactualiteit in uw mailbox, aangevuld met analyses door de redactie.

Schrijf u in op MoneyTalk dagelijkse nieuwsbrief

Schrijf u in op MoneyTalk Uw geld wekelijkse nieuwsbrief

E-mail: