Amerikaanse schuldenberg bedraagt in totaal 222.000 miljard dollar
vrijdag 03 augustus 2012 om 11u05
Over de hoogte van de Amerikaanse schulden is al veel te doen geweest. Die zou in totaal 16.000 miljard dollar bedragen, een bedrag dat ooit zal moeten worden terugbetaald. De Verenigde Staten maken nog altijd geen aanstalten voor het afbouwen van die schuldenberg.
Maar naargelang de bron horen we heel andere verhalen over de uitstaande schulden van de VS. Bij die 16.000 miljard dollar is namelijk geen rekening gehouden met de toekomstige verplichtingen die de Amerikaanse regering op zich heeft genomen en die verplichtingen zijn veel groter dan algemeen wordt aangenomen.
VS kunnen Griekenland nog doen blozen
Volgens het CBO kunnen de schulden binnen een 10-tal jaar oplopen tot 100% van het BBP. Wanneer de huidige midtwintigers de middelbare leeftijd hebben bereikt, zouden de Verenigde Staten met een schuld ter waarde van 200% van het BBP zelfs de Grieken doen blozen.
Larry Kotlikoff, professor aan de universiteit van Boston, probeerde in zijn nieuwe boek The Clash of Generations: Saving Ourselves, Our Kids, and Our Economy de totale schuldenberg – huidige en toekomstige samen – te berekenen en kwam tot het ongelooflijke bedrag van 222.000 miljard dollar. Volgens Kotlikoff hoeven de VS niet failliet te gaan, ze zijn het nu al.
Reacties
Zolang de $ de reserve currency is zal er weinig gebeuren. Iedereen die in de wereld handel drijft heeft $ op zak en...nodig. De grote traders, bankiers en speculanten zitten ook daar en spelen het spel mee. Zij maken uit dunne lucht koopkracht op die manier. Zodra de landen China en Japan hun munten wisselen op kruissnelheid zal er druk komen op het $ syteem. Het is nu wel zo dat Japan een nog grotere schuld heeft met een heel snel ouder wordende bevolking. Zo snel zal er niet veel veranderen. Europa heeft de € gemaakt om koers en intrest verschillen op te heffen. De politiekers hebben hun werk niet goed gedaan en moeten dus hun wedde met 70% inleveren.
Het is voortaan alleen nog mogelijk om onder uw eigen naam te reageren op artikels op deze website. Knack.be zal de registraties van gebruikers controleren om sneller op te treden tegen ongepaste reacties.
Lees hier de voorwaarden om deel te nemen aan de reacties.Klik hier om u aan te melden en uw reactiemogelijkheid te activeren.




Even geduld, a.u.b.